Dragi prijatelji življenja, če želite še živeti in čutiti življenje potem berite dalje. Pišem vam iz lastnih izkušenj in izkušenj nešteto tistih, ki so 5 minut pred smrtjo povedali, kaj jih je pripeljalo do prehitrega odhoda iz tega sveta in izkušnje tistih, ki so uspeli obrniti pot samouničenja v uživanje v življenju in živijo večno.
V mojih zapisih je veliko slovničnih in tipkarskih napak, tudi v tem… ampak če berete bistvo, jih sploh ne vidite… ali so sploh pomembne ali ne je vaša presoja. Ampak če se v življenju spotikamo ob malenkosti, kako nas je kdo pogledal, kaj je kdo rekel… smo izgubli pogled v bistvo, v življenje… zakaj sploh živimo, kdo smo, zakaj smo tukaj… kaj čutimo?
Skozi vse življenje nabiramo nepremičnine, ki nas na koncu naredijo nepremične, sploh več ne čutimo kje in kako živimo… ni nepremičnina naš dom, naš dom je v našem srcu, ko najdemo samega sebe, najdemo tudi svoj dom… z nepremičninami se ukvarjamo jih vzdržujemo… in vso energijo, misli, denar vlagamo v nepremičnine… a na sebe pozabljamo… mineva čas… a premalo časa imamo na tem svetu… v bistvu je samo čas tisti, ki ga dobimo podarjenega ob rojstvu in to je naš edini kapital… vsak trenutek se moramo vprašati, ali to kar počnemo vpliva na našo pot k samemu sebi.
Zakaj počneš, to kar počneš?
Si na dijeti, zakaj… da bi ugajal drugim… kakšna je ta dieta, da se odrekaš tistemu kar ti je všeč… zakaj ti je nekaj všeč, ker ti je nekoč nekdo dejal, kaj ti je všeč… Kaj ti je resnično všeč?
Kupuješ nov avto… zakaj ker je sosed kupil novega, ker ti ta več ni všeč… ali ga enostavno potrebuješ… a ga res… pri vsem prevozu, ki ga imaš na voljo… potrebuješ ravno novega… zakaj, da boš hitreje prišel na drugi konec, da hitreje prideš do cilja… da čas hitreje mine… in kaj počneš v tem času… razmišljam, kako bom hitreje prišel na cilj… in kako se počutiš, ko prideš na cilj… super, dosegel sem dogovorjeno in obljubljeno in lahko gremo dalje… in kaj si pri vsem tem čutil…???
Kaj čutiš, ali sploh kaj čutiš?
Čutimo to kar nam povedo drugi, kar vidimo v filmih, kar preberemo… in kje so tista tvoja prava čustva, si jih sploh kdaj odkril… ne, ker si se ukvarjal z drugimi ne s sabo… ti je v zadovoljstvo, da so drugi zadovoljni… potem kar bodi njihov sluga… in zakaj ne gledaš na to, da si sam sebi dovolj, da sebe zadovoljiš, da sebe nagradiš… zakaj so drugi pomembni… na koncu ostaneš sam… sam si prišel in sam boš odšel… poglej v sebe, globoko, zelo globoko… tam so tvoja čustva, dvigni jih na površje, pusti jim da zadihajo… samo v sebe glej in videl boš ves svet… pusti, da tisti najlepši cvet zraste, da odpre cvetove… da ga vonjaš… vse to si ti… ne oziraj se na okolico, samo v sebe glej… niti ne treni z očesom, ko slišiš klic iz daljave, ko čutiš bolečino na hrbtu… samo v sebe glej in pusti, da cvet čutenja raste, naj raste do neba naj se odpre v vso vesolje… vse to si ti… ti si to, kar v tebi že dolgo spi… ne pusti nikomur, ničemur… da ti pokvari trenutek… živimo za trenutke, za večnost… ta trenutek je večnost… odvrzite ure, pametne telefone… samo v sebe poglejte, tam čas ne obstaja, tam ni ničesar, razen vi… poglejte globoko v sebe in videli boste kako čudovito bitje ste, ni lepšega v tem vesolju, kot vi sami… ste vir energije, ste moč vesolja… ste vse mogočni… ampak le, če daste sebe na prvo mesto, če pogledate v sebe, če dihate s polnimi pljuči… vsemu temu se reče Ljubezen, Ljubezen do samega sebe in ko boste ljubili sebe… boste ljubili tudi druge, vi boste Ljubljeni in to je razlog, zakaj živimo… da to enkrat začutiš in je tvoje poslanstvo na tem svetu izpolnjeno… BITI LJUBLJEN!
Zato ljubi, ker tako boš pomagal svetu, tako bo svet boljši, tako boš vzgajal nove rodove polne ljubezni… Ljubi se in živel boš večno.
Če ne boste našli samega sebe, vas bo Bog vzel k sebi.
S spoštovanjem
Vaš Milan Krajnc

Leave A Comment