Pred mnogimi leti (to sedaj lahko pišem, ker sem že star 🙂 ), sva se z Legendarnim Slovenskim fotografom iz Portoroža Jadranom Rusjanom, odpravila v lov na soline, on s sliko jaz z besedo… delo še ni spregledalo objave, ker še jaz nisem vsega napisal… njegove fotografije pa čakajo že desetletje 🙂 … ampak obljubim, da v 2017 bom zagotovo! Seveda, ni bilo mišljeno, da bomo v Solinah (Sečovlje) iskali nenavadna bitja, rimske izkopanine… temveč iz obstoječe zgodbe v Solinah pokazali Slovensko realnost… namreč “ruševine” v Sečoveljskih Soliah, so neka kulturna znamenitost, jih obiskujemo, občudujemo… vedno so tam… a so le ruševine, brez funkcije… kot asociacija na Slovenske zakonske zveze… obstaja, a brez funkcije. Zato sva se odločila, da ne bom napisal klasičnega priročnika, temveč, da to sporočiva preko umetnosti… in, zagotovo 2017, sedaj ko poznam najbolj sposobne tiskarje na svetu, bo to zagotovo izšlo.
Da v svoji 17 letni seriji svetovanj podjetjem, se neposredno ukvarjam s svetovanjem parom, saj osebno življenje, zelo močno vpliva na poslovne odločitve.
Zato sem se tudi zelo močno poglobil v družinske in partnerske odnose. Uvidel, sem in tudi okusil na lastni koži (tako, da imam referenco o tem kar pišem 🙂 ), da se zelo malo zakonov rodi iz prave Ljubezni, temveč iz nekih racionalnih potreb in vzorcev iz otroštva, ker je pač tako najbolj praktično za življenje in če ne vlagamo veliko energije v razvoj odnosa, bo zakon sicer obstal, kot ena velika ruševina… vsakega lahko vzljubimo, tudi če smo se razumsko za to odločili… vendar je potrebno veliko truda, nič ni samo po sebi umevno.
Če samo pogledamo slovenski nepremičninski trg, kot prispodobo in dodamo še misel Martina Kojca “Materialni svet je odsev naših misli!” Vidimo, da imamo zelo veliko nepremičnin, ki propadajo, veliko jih sameva… enako je s slovenskimi zvezami… so od nekdaj… so tam… ampak brez pomena… vsak živi po svoje, spi v svoji sobi, le TV je morda skupen… in to je to!
Ampak ni prepozno, da se kaj reši… seveda, če obstaja želja… drugače je bolje, da gre vsak po svoje, če želi še zaživeti… če ne je tudi tako kot je dovolj dobro.
Tisti, ki pa ste se odločili, da greste na svoje, ker iz nekega razloga pač ne boste več poskušali ali živeli v obstoječem razmerju, pa je predvsem pomebno, da sami sebe dobro spoznate. Da slučajno ne padete v isti vzorec, da ne narediti nove ruševine in tudi ne smete se spraševati, kaj želite, kakšnega partnerja bi radi. Pomembno je da sami sebe zgradite, da postanete sami takšni, kot si želite, potem bo k vam prišel točno tak partner, kot vam je pisan na kožo. To se zgodi, ko najmanj pričakujete.

Leave A Comment