Ravno sem se vrnil iz dolgega odklopa, od tam, kjer sem bil pred 5 leti, in sedaj sem tik pred tem, da se ponovno vrnem Domov. Vendar se moram jutri ponovno odpraviti na dolgo pot… in ostalo je kar nekaj neodgovorjenih sporočil, klicev… brez skrbi, bom odgovoril, ko se vrnem… mogoče drugačen, mogoče grem po odgovore na vprašanja, ki mi jih postavljate… seveda pa se hkrati sprašujem ali moramo vedno na vse odgovoriti?… kaj se zgodi z vprašanji, ki čakajo na odgovor, ko te već ni… zakaj sploh postavljamo vprašanja… zakaj sploh potrebujemo odgovore… nešteto informacij pride do nas… čeprav so nekateri popolnoma sami… drugi pa dobimo nešteto vprašanj in se počutimo sami… na tisoče ljudi razmišlja o nas, se pogovarja z nami… a mi morda razmišljamo samo o eni osebi… je pa zanimivo, kako so ta vprašanja postavljena… nekdo samo vpraša, nekdo ukazuje, nekdo zahteva… kako lahko nekaj ukazujemo, kdo smo, da lahko… Kdo smo da lahko sodimo… samo sebi lahko sodimo… drugim nimamo pravice, ker nikoli ne vemo vsega… in da, sprašujete me zakaj pišem v srbohrvaščini… pišem v Srbščini, ker je to ze nekaj časa moja druga domovina… in prišel bo trenutek, ko bom pisal še v angleščini, nemščini, spanščini, japonščini… in potem bo se već vprašanj… in vsa bodo dobila odgovor, vendar takrat jaz ne bom odgovarjal… takrat bom daleč stran, ko bodo moje misli kreirali roboti in već ne bo napak v tekstih, vejice bodo na svojih mestih… tudi jaz bom izginil iz teh tekstov… ostajale bodo samo moje misli… in tako enkrat izginemo, ostanemo zapisani samo v svojih delih!
Hajde da probamo da budemo realni u narednih par redova.
Realno i objektivno gledano 99 od 100 muškaraca bi, na samo ovo prikazano na fotkama (nisam znao, da stavim u nutra, tako da sat samo maštajte nek top model, eskort ;)), reklo da bi spavalo sa svakom devojkom sa fotke. Lepe grudi i zadnjice, dopadljive poze, pa zašto da ne?
Ali, druga činjenica je da bi bar 95 od tih 99 muškaraca samo spavalo sa dotičnim devojkama i nikad im se više javilo, eventualno možda kad ponovo dobiju potrebu a nemaju novu zadnjicu za date potrebe.
Da li su ti muškarci krivi za taj pristup?
Pa donkle i jesu, poprilično je površan.
Dali bi takav muškarac poželeo takvu devojku jednog dana za ženu, koja nema ništa drugo da ponudi muškarcu osim fizičkog izgleda, a ujedno da bude majka njegovoj deci? I da li takva žena može biti domaćica u kući kada svoju zadnjicu i ostale atribute tela servira svakom ispred nosa, a pri tom nema ništa pametno od nje da čuje, osim što danas izjavljuje ljubav jednom muškarcu, a sutra drugom i tako redom… A uz to joj je najbitnije da skupi što veci broj lajkova, jer joj je potrebna publika da bi potvrdila svoju vrednost? Naravno da je odgovor NE! Jer su jadne osobe koje na ovakav način preko društvenih mreža potvrdjuju svoju vrednost, a još jadniji su muškarci koji padaju na ovakve žene! To važi i za muškarce koji previše stavljaju akcenat na materijalno i zavode fizičkim izgledom preko slika, a pri tom nisu sposobni sa vama da podiskutuju o nečemu pametnom.
Svaki normalan pravi muškarac pored sebe želi pametnu ženu, jer ga ona prezentuje pred svetom, žena koja će ga osvojiti pre svega kvalitetom unutrašnje lepote, karakterom, stavom, načinom razmišljanja, koja je elokventna, koja će biti samo samo uz njega, koja svoje telo čuva samo za njegove oči, i koja neće stavljati akcenat prvenstveno na fizički izgled, nego na stav i poglede koje ima prema životu i stvari koji ga sačinjavaju.
Ali, postavlja se pitanje: Da li je tim muškarcima od devojke koje se skidaju ponuđeno nešto više od tona i brda istih fotki, istih poza, istih filtera, istih prikaza koji nemaju na šta drugo da inspirišu osim na bazične instinke? Jeste, ali u jako jako malom procentu.
Zaista pokušavam da vam dočaram nešto bitno.
Ukoliko konstantno izbacujete fotke u toj jednoj ili te dve tri poze u kojima dobro ispadate, i pritom na fotkama konstantno izbacujete zadnjicu ili grudi, nebitno da li u kupaćem ili u donjem vešu, ili nekom šortcu, kratkoj haljini, suknji koji vam pola zadnjice otkriva, kako možete da očekujete od bilo kog muškarca da vas gleda kao nešto drugo osim da vas posmatra kao seksualni objekta ili parče meso za provod, za noć?
Zaista ne razumem, evo objasnite mi situaciju gde neko non-stop izbacuje grudi i zadnjicu a zamišlja kako ga neko upoznaje sa roditeljima i gleda kao stub emotivne i stabilne veze koja mu ispunjava život? ‘Ajde ? Kako?
Pa koliko treba muškarac nisko da padne prvenstveno u svojim očima, a onda u očima ostalih i da mu uopšte imponuje da takve devojke budu njegov izbor za druženje, i da svoje dragoceno vreme i reči troši na takve osobe? Koliko muškarac treba malo sam sebe da ceni i počtuje, ako zbog takvih osoba gura od sebe onu koju vredi?
Katastrofa vam je ovo što sve više radite u poslednje vreme, totalno isečete lice ili ga prekrijete kosom, ili zatamnite, koristite filtere, glumite neku umetnost, a u stvari izgledate kao meso u vitrinama i svako samo gleda dobro parče da uzme da iskoristi, i kraj. Razmislite malo o tome.
Da li zaista želite da budete deo vitrine sa izloženim mesom na kojoj piše: “Na sniženju-rasprodaja”, meso koje se naravno jednom upotrebi, zasiti se čovek, i sledeći dan gleda drugo parče?
Zaista mi je krivo što je došlo ovakvo vreme, što su se vrednosti poremetile i postale potpuno bazične, dubina nula, nikakve priče iza svega, sve prazno.
Namerno nisam iskoristio fotke koje viđam kod mojih prijateljica na fejsu, da se neka ne bi uvredila, nego sam skinuo nasumične sa interneta, ali realno, kad ste se same dale tako površno i primitivno, ne vidim da imate ikakvih prava da se žalite na to kako vas ko gleda ili radi sa tom ponudom.
Hoću samo, za kraj, da kažem da mi je jako drago što imam par osoba u prijateljima koje su jako seksipilne, krajnje atraktivne, vrlo poželjne, ali nemaju ni jednu jedinu ovaku “vitrina fotku”, već plene i osvajaju inteligencijom, na elegantan i prefinjen način napišu puno toga pametnog, koje se ne eksponiraju preko slika, već se trude da vas unutrašnjom lepotom razoružaju. I kada muškarac zavoli ženu koja je kompletna kao ličnost, koja čvrsto stoji sa obe noge na zemlji jer će takva žena sutra moći čvrsto da stoji i uz njega. Onda kada je fizički vidi i upozna realno, i ujedno upotpuni celu sliku ona o sebi, e takvu ženu će muškarac poželeti pored sebe, ne za dan, dva ili noć, već za ceo život, i prikazaće je s ponosom pred svima. Jer takvu ženu svi vole, svi žele, a ona ipak pripada u potpunosti samo njemu.
Jer kada imaš pametnu ženu pored sebe, čija reč ima težinu, a uz to i fizički izgled ne zaostaje, takva žena može na pravi put jednog dana da izvede tvoju decu, da parira muškarcu, da ga prati u stopu, i ponosno s njom rame uz rame njen emotivni partner da korača kroz život. E to je žena kakvu pravi muškarac želi pored sebe.
E, takve devojke poželiš da držiš za ruku, dovedeš roditeljima, prošetaš sa njom gradom, izjaviš da je tvoja u javnosti, miluješ i mažiš, a i dovedeš do onog pozitivnog ludila kad ostanete sami.
Živele dame, kojih je sve manje, a za ostale navijajmo da se osveste pre nego bude prekasno!
