… nisem zato tukaj, da vam pomagam, temvač da vam pokažem, kdo ste. Tako bi sebe z enim stavkom lahko opisal. Ampak v osnovi sem le človek iz mesa in krvi, ki je neprestano na poti in si neskončno želi družine, nekoga ob katerem se bo počutil, kot moški, kjer bo lahko skrbel za nekoga, za njegov razvoj… to se tako lepo sliši, ampak…
Bom najprej to moje osnovno »višje« poslanstvo opisal. Zavedam se, da s svojo prisotnostjo/vztrajnostjo v podjetjih ali družbah, kjer se pojavim delam sistemske premike, znam premakniti iz mrtve točke… in tudi zelo jasno zaključiti različne dogodke in projekte. Enostavno bi lahko rekel, da čistim odvečne stvari v glavah, življenjih in podjetjih posameznikov. Osredotočil sem se na lastnike podjetij in vodje večje skupine ljudi (župani, predsedniki), kajti te osebe imajo s svojim vzgledom največji vpliv na okolico in življenje posameznikov. Kajti če želimo spremeniti svet, moramo najprej spremeniti sebe in nekdo, ki je na vrhu imam tako največji vpliv na spreminjanje sveta, če spreminja sebe. Zavedam se, da te spremembe počnem zardi sebe in energije, ki jo oddajem in ne morem imeti sedaj svojega novega sodelavca, ki bo enako delal, zato ne morem imeti sodelavcev in sem ustvaril poklic ali figuro Krizni kapitan (CrisisCaptain.com), seveda to ne pomeni, da sem eden in edini na svetu in da obstaja več potencialov in meni podobnih, vendar vsak ima svojo različno življenjsko pot. Zato sem ustvaril toBe Inštitut, kjer se sedaj gradi program za izobraževanje tistih, ki bi želeli delati podobno oz. predvsem razvijati svoje potenciale. Za tiste, ki pa želijo samo osebne spremebe, pa sem naredil program Pot zmagovalca. Tako da sem ustvaril dve poti CrisisCaptain, od katere sedaj živim in Inštitut, ki bo dolgoročno razvijal idejo o Dinamičnem vodenju, Biodinamiki, Ekoremediaciji… vse kar je povezano s holističnim pristopom in povezovanju z naravo. Kajti »otrok«, ki se je rojeval v meni je Dinamični model vodenja, ki pa se sedaj lahko aplicira na različne segmente življenja. In z izdajo knjige, sem sam sebe tudi postavil v poslovni svet, s tem sem našel notranji mir, glede mojega poslanstva. In tukaj so mi stvari popolnoma jasne in se več ne morem izgubiti, saj mi je vsak korak popolnoma jasen in vse počnem zelo spontano. Nikoli nisem v dvomih, ker vedno slišim svoj notranji glas oz. vsaka odločitev oz. nasvet klientom vedno izrečem čisto, tako da se tudi čuti.
Lahko rečem, da sem zelo občutljiva oseba, ampak ne takšna, ki dela paniko (primer iz poti na morje, kjer je bil moj sovoznik starejši kolega in nama na meji »poči« guma… in komentar po tem… ali si se tak rodil ali si se natreniral, da nisi paničen), ampak zelo močno in hitro zaznam stvari, zato velikokrat za nekatere zelo čudno odreagiram. In, da veliko ljudi se me boji, predvsem zaradi moje »pojave«, ker rečejo, da so že začutili spremembe, samo ko me vidijo. Zato o meni krožijo zelo različne govorice in novice… in se velikokrat zgodi, da najprej zagovarjam vse mogoče informacije. Ampak pri svojem delu ne delam napak, čeprav je to morda slišati samovšečno, ampak točno tako je in za tem 100% stojim, moje delo je kot delo kirurga, ki ne sme napačno zarezati. Tisti, ki mi sledijo, vedno pridejo do konca.
Da sem prišel do te stopnje, sem šel skozi veliko osebnih in poslovnih preobratov, zato se ne sramujem nobene poslovne poteze, ki so bile tudi katastrofalne, ampak očitno sem moral iti po tej poti, da sem sedaj lahko dokončno zgradil Dinamičnimi model vodenja. In vse svoje poslovne napake, za katere menim, da sem sam odgovoren, sem odplačal oz. nekatere še vedno.
S tem namenom sem zgradil Fundacijo za celovito reševanje nasilnih dejanj, ki predvsem podpira tiste, ki so se znašli v različnih poslovnih stiskah, predvsem zaradi naivnosti, izkoriščanja in čudnih spletnih okoliščinah. Hkrati pa ščiti posameznike in premaguje različne administrativne ovire.
O tem kateri sanjajo vso življenje, sem postavil pri 42 letih, imam jasno poslanstvo in družbeno dajem dodatno vrednost in vse to počnem zelo sproščeno, brez naporov in zraven zelo uživam in se zabavam.
Ja, sedaj pa je tisti drugi, jaz osebno, tisti Milan, ki je iz mesa in krvi. Ker sem veliko napoti in se prepuščam tem svojim veseljem in poslanstvom, se občasno zgodi, da pozabim sam na sebe. Ampak ne tako, da se nekje zgubim. Točno začutim signal, kdaj grem preko energije, ki mi je namenjena za določen projekt in takrat začnem spuščati oz. zmanjševati stopnjo angažiranosti in pomeni, da se bom za nekaj dni moral odmakniti sam v sebe. In ne bom za nikogar dosegljiv, razen na družabnih omrežjih, kjer objavljam različne zapise in misli, ko delam rezime vseh spoznanj na preteklih potovanjih. Vendar se zaradi različnih dogodkov v življenju, ne ustavim pravo časno… in potem premalo spim, nepravilno jem… celo pozabim na svoj izgled, ker samo sledim svoji ideji.
Ker pa sem pred nekaj meseci začutil, da je sedaj čas za mojo primarno vlogo. Namreč svojo poslanstvo sem postavil na svoje mesto, sedaj pa moram še svojo vlogo kot moškega. Čutim, da bom imel družino, kar pomeni, da bodo vse platonske ljubezni odnesel veter in ostal bo prostor za samo eno. Ja res imam zelo veliko družbo na zelo različnih segmentih in vsak, ki potrebuje pomoč mu pomagam kakorkoli je mogoče… ampak tega sem se naveličal, saj želim skrbeti samo za eno osebo, za majhen krog, ne več za cel trop.
Zavedam se, da sem sedaj v tem prehodu na tisto drugo polovico in da sem v zelo občutljivem stanju in mi je tudi zelo naporno, zato sem se tudi od veliko ljudi odmaknil, brez opozorila, kar odšel sem. Ker se veliko ukvarjam s strukturo poslanstva in dela, da bo res red narejen, ko pride Kraljica v moje življenje.
Ampak moram biti na to pripravljen… in se moram zavedati, da moram sam sebe spraviti v red do konca, si narediti svoj dom, kjer bom imel vse na svojem mestu in kjer bom jaz imel svojo mesto, da se mi več ne zgodi, na potovanjih pozabim nase… potrebujem izhodiščno točko in točko kamor se vračam… kajti sedaj mi je najtežje vpršanje Od kod si? Našel sem sam sebe ampak potrebujem še odmor za svoje telo. In vem, da se mora to prej zgoditi, preden pride Ona zares…
Sicer dom že dolgo stoji, pa si nisem vzel dovolj časa da ga uredim, kot ne za sebe. Tako je pretekli teden odbil zelo glasen zvon, ki mi je dal vedet, da je prišel čas… za dom in zame.
Veliko oseb mi v zadnjem času reče, da delujem zelo sproščeno in spočito… vendar sem nenormalno utrujen in komaj čakam na počitnice, dopust, odklop…
Seveda pa pri osebni spremembi ne gre samo sa postavitev doma, temveč tudi ostale stvari… zadnjič mi je eden klient dejal… vsem nas svetuješ, skrbiš za nas… za naše zdravo življenje… sam pa ne ravno zdravo ješ… no in čez nekja dni, sem očistil hladilnik in konzervator… in ga več nisem vklopil. Tako sedaj v mojem prehranjevanju ni več kruha in veliko manj sladkarij. Pa ne zato, ker to počnem na silo, slišati sem moral le ob pravem času in s pravo frekvenco, da se je zgodil ta premik. In sedaj ne čutim potrebe, da jem hrano, ki me onesnažuje od znotraj. Tako skoraj vsak teden dobim kak tak signal, ki me premakne.
V zadnjih 14 dneh sem prav potreboval nekoga, da se z njim pogovorim, pa so vsi nekje bili ali pa niso bili trezni… tako sem bil prisiljen v temeljit pogovor sam s sabo.
No včeraj zvečer s svojim pravljičnim junakom Vitezom Parzivalom… kot pravijo nekoga moraš imeti rad… pa če tudi kamen… tako sem se jaz včeraj z Grajskimi zidovi pogovarjal. In očitno srečal sam s seboj.
Ko koga vprašam, kaj sploh delam oz. v večini rečejo tako… prišel je kot Duh in, ko je odšel, je bilo vse drugače. Naše življenje je popolnoma čisto in sproščeno. Kaj pa je v resnici naredil, pa ne vemo. Samo vse je drugače.
Zato bom očitno ob sebi potreboval nekoga, ki bo enako nenavaden (za druge) kot jaz, ki bo razumel vse aspekte življenja in vesolja, ter hkrati bo z menoj tukaj na zemlji razumel pravila sistema, katerega se želimo vsi osvoboditi z Dinamičnim modelom vodenja, seveda.
V bistvu je to moje pisanje, moja terapiaj, ti pogovori s sami s sabo so neke vrste notranja higijena. Sam sem sicer veliko pogovarjam s sabo, ampak sem notranjo zelo miren in stabilen, čeprav velikokrat slišim, čas je da si pospraviš podstrešje, kaj bluziš, kaj si bodo ljudje mislili… ampak, sem veliko bolj zadovoljen sam s sabo, kot vsi tisti, ki dajejo tovrstne komentarje…
Ja, če rešujem druge probleme še ne pomeni, da svojih nimam… ampak jih tudi s svojimi znanji rešujem… je pa zagotovo druge lažje in hitreje reševati, ker sam sem pač v njih in jih ne vidim v celoti. In s tem ni nič narobe, ker vsak samo opravlja svoj poklic/poslanstvo… in poslanstvo je ponavadi tisto skozi kar gremo skozi v otroštvo, izkušnje oz. orodje za življenje dobimo že v zgodnjem otroštvu, potem se moramo samo še to naučiti… tako sem sam z znanji psihoterapije svoje življenjske izkušnje samo oblikoval v moje orodje od katerega danes živim.
Čeprav bi moral nehati analizirati, da bi res lahko zaživel, ampak ne vem če bo to mogoče v tem življenju, saj vse kar počnem je v bistvu pisanje, analiza dogodkov, ki se zgodijo zaradi osebnih stisk. Morda pa niti ni namen, da v tem življenju dokončno odprem svoje srce. Razen če bo to tako, da bo sedaj ko se bo zgodila družina enako pisal o osebnih odnosih, o odraščanju otrok… ampak če ne bom pustil srcu, da živi z njimi, ne bodo imeli nič od mene, ne jaz od njih, temveč le vi bralci…
Morda pa se bo le zgodil kak preobrat, ko bom pisal samo še iz srca in potem tudi več ne bom razmišljal, kam sodi kakšna vejica in naredim samo še več napak. Potem bom začutil jezik in rešitve bodo vedno same po sebi… tiste naravne sponatane.
Tako, kot se vidi, kateri članki so najbolj brani, kjer sem samo opisal svoje doživetje in spontane izkušnje. Ampak to so bila obdobja, ko sem bil tudi najbolj srečen v osebnih vezah. Torej je vseeno nekaj na tem, da bom takrat res v ravnovesju in rezultati mojega dela bodo veliko večji, kot so sedaj.
Torej sam sebi potrjujem, da je za uspešno poslovno pot, potrebno ravnotežje na vseh področjih. Če ni tisteg doma, ti na koncu vedno nekaj zmanjka, ni tako kot bi lahko bilo.
V bistvu ste vi dragi bralci moji poslušalci, občasni moji terapevti, usmerjevalci… vi ste ves moj svet. In sedaj je počasi čas, da grem domov, dom, ki me že dolgo čaka in ga nikakor ne uredim kot dom.
V prihodnjih dneh bo najbrž sledilo še veliko zapisov, vendar bodo popolnoma tehnične narave, naslove, ki jih imam pripravljene:
- Kako vemo, da smo sprejeli pravilno odločitev?
- Vzroki za uspeh!
- Moški!
Čeprav sedaj ko sem prebral naslove, niso ravno tehnično naravnani, ampak to je očitno smer, kamor me nosi veter in tudi vas vedno več zanima.
In kaj vse pripravljam za jasen.
Predvsem bodo programi na vseh nivojih iz programa Dinamični model vodenja; pomeni poslovni in osebni vidiki poslovanja, kako premagovati stres brez stresa, kako ločiti osebno in poslovno življenje, kako komunicirati z vzgledom, kako razmišljati pri projektnem vodenju… (to je potrebno še razdelati, zato imamo sedaj razpis za urednika in organizartorja izobraževanj v toBe Institutu).
Pot zmagovalcev je dobil popolnoma nove dimenzije, tako smo ga razširili na naslednje programe:
- Pomembne življenjske odločitve
Očiščenje zunanjih vplivov, da se odločamo samo iz sebe. Odmik iz domačega okolja, soočanje s samim seboj, realni pogled na situacijo, da najdemo svojo pot.
- Predporočne pare
Pomen zakonske zveze, predstava, s čim vse se v zakonu srečujemo, da se na ta način izognemo pretirani improvizaciji ali nepotrebnim konfliktom.
- Družine
Poudarek na naravnosti, pristnosti, kako pomembna je kvalitetna komunikacija v družini in prekinjanje stari vzorcev, ki smo jih prinesli od svojih prednikov.
- Dame
Spodbujanje k izražanju ženske energije. Ženska, ne glede na funkcijo (tudi vodilno) deluje na ženski način, ohranja milino, hkrati pa ostaja močna.
- Gospode
Spodbujanje občutka in spoštovanje do žensk, stabilnost, pomagamo, da »odraste«, pretrga pretirano vez s starši.
- Športnike
Za vrhunske športnike, ki dosežejo limit, svojo zgornjo mejo in ne znajo več naprej. Takrat je potrebno prečiščenje, opustitev starih navad, postavitev novih ciljev. Individualni in timski športniki.
- Hujšanje
Izgubljanje teže in oblikovanje postave zaradi drugih. Potrebno spremeniti ozaveščanje, vzorce, da povrnemo sami sebi vrednost, da se ne počutimo ogrožene in hujšamo samo zaradi svojega dobrega počutja in zdravja.
- Po ločitvi
Odpuščanje bivšemu partnerju, njegovi družini, postavljanje novih, osebnih ciljev, prekinitev tekmovanja in igranja čustvene prizadetosti.
- Ob izgubi najbližjih
Pomoč pri prebolevanju čustvene bolečine, zavestnega sprejemanja boleče situacije,
slovo od preteklosti, odmik.
- Družinska podjetja
Pomembna je stroga meja med poslovnim in zasebnim delom, odgovornost za sprejemanje odločitev, medosebni odnosi znotraj podjetja in zunaj – prenehanje prenašanja trenj iz podjetij v zasebno življenje.
- Vodstveni kader
Odnosi, relacije med operativo in vodstvom, vzpostavitev ravnovesja med upravo in izvajalci.
Pripravlaj se nova knjiga DINAMIČNI RAZVOJ REGIJE, ki bo nadgradnja Dinamičnega modela vodenja oz. aplicirano na lokalno skupnost, kot celoto in bivanje z naravo, in potem bomo tukaj iskali Urednika in organizatorja izobraževanj, to bo neke vrste nadgradnja Županske akademije, ki jo izvajamo že 12 let.
Ustanavljamo fakulteto za celotno vsebino, ki jo predavam in ustvarjam.
Iskali bomo generalnega sekretarja Fundacije za celovito reševanje nasilnih dejanj, ki bo dal dokončni pomen tej Ustanovi, ki sem jo ustanovil pred 4 leti.
In jaz…
… ker sem pred časom, dal izdelovat družinski grb, pomeni, da se na to drugo polovico življenja pripravljam zelo resno, vem samo to, da moram dokončati svoj dom in potem bo tudi vse ostalo prišlo samo po sebi. Tako, kot vam, ki iščete nekaj… kar sem jaz že našel; in imate nekaj… kar še iščem.
