… že kar nekaj let praznike preživljam popolnoma (pa ne zato, ker nimam kam iti, ker je vabil veliko… vendar mi je škoda časa in energije, če samo prideš in greš… želim biti) sam in letos sem se odločil, da bodo to zadnji. Zato bom pisal božičku, dedku mrazu in si zaželel darilo za rojstni dan: »ženo«!
Tako, da drugo leto zagotovo ne bom več sam. Seveda, pa se zavedam, da moram biti zelo natančen glede vsega. Kaj si sploh želim?
Sem pa veliko razmišljal kako naj sestavim oglas, ali naj samo govorim o občutkih:
- Neizmerno me mora intelektualno in fizično privlačiti.
- Biti mora posebaj čista energija med nama, polna vrhuncev.
- Ob njej moram biti miren, a hkrati poln energije.
- Se prepušča in sledi – počutim se moškega.
Če opisujem samo z občutki, bom tudi tak občutek dobil, ker poanta celotne veze so občutki, če ne čutimo nasprotne osebe, je kot sladoled skozi steklo…
Vendar če opisujem samo občutke, nas ponavadi zmotijo tudi kakšni detajli, zato je pomembno, da k občutkom, dodam še malo bolj oprejemljive stvari:
- Višina 165-168 cm.
- Starost 34-38 let.
- Športna postava (ni nujno, da je aktivna športnica).
- Temnejše imajo prednost.
- Želja po otrocih.
- Samostojna kariera – ambiciozna.
- Samotojna v vseh pogledih.
Opis lastnosti:
- Biti najboljša prijateljica, da se lahko pogovarjam o največjih strahovih in pri tem ne dela panike.
- Dopušča možnost, da škratje živijo.
- Rada potuje.
- Poskuša raznolike športe.
- Zvesta sama sebi.
- Rada raziskuje različne področja življenja.
- Ne obupa hitro.
- Se pusti razvajat
- Da ni ravno jutranji tip.
- Da razume, da ni delo vse in lahko ure in ure preživiš v postelji.
- Da verjame v moje delo in me pri tem podpira.
- Da si pusti pomagat.
Spološno:
- Ni izbirčna glede hrane
- Rada obiskuje kulturne dogodke (razstave, gledališče, opera…)
- Nič nima proti jugo muziki
Ne glede nato, da so mi všeč ambiciozne, mi je všeč če je ženstvena in zna zapeljevati. In se prepustiti, da lahko poskrbim za njo.
Dosedanje izkušnje, zakaj sem samski?
Namreč za novega partnerja, je vedno zanimivo, zakaj je nekdo še samski oz. kaj so bili vzroki, za končanje preteklih vez. Seveda je težko enostranko odgovarjati, ker je vsak imel svoj pogled. Sam sem se že od vseh vez zelo oddaljil, tako da lahko relativno in samokritično pogledam na razhode; hkrati pa se zavedam, da sem iz vsake veze napredoval in s tem ko sem ozavestil svojo napako, je nisem več ponavljal v naslednji vezi. Kar pa ne pomeni, da še ne bom ponavljal kakšnih novih napak, vendar ne želim, da zaradi tega razpade veza, temveč, da se o tem zelo sproščeno pogovarjam s partnerjem, da sam pri sebi odkrijem vzroke in obratno.
- Izjava bivše žene me je zelo pretresla, ko mi je rekla… ko boš šel v naslednjo vezo, vsaj njej odpri srce, če ga meni nisi. Dolgo sem se s tem ukvarjal in poskušal razumeti bistvo, vendar mi je šele letos postalo jasno, kje sem delal napake… toliko sem bil fokusiran v svoje delo, ki je bil moj otrok, da dokler ga nisem ustvaril do konca, kot sem sam želel, nisem nikogar pustil blizu. In dejansko sem živel v svojem svetu in osebe okoli mene so imele občutek, da so same. Šele letos, ko je izšla knjiga oz. produkt, ki je 18 let nastajal v meni, sem se tega osvobodil.
- Naslednja je prišla zelo temperamentna in igriva… in ker nisem imel tovrstnih izkušenj, sem mislil, da je agresivna… in sem jo ob naslednjem izbruhu zavil v oddejo, ker je drugače nisem znal umiriti in jo odnesel iz stanovanja… v bistvu pa nisem bil spolno izživet in sem se je ustrašil, namesto, da bi jo vrgel na mizo… sedaj so mi vsa tovrstna sporočila žensk zelo jasna, saj sem se v vseh teh letih pustil podučiti.
- Potem sem naletel na eno »kao« razpadajoče razmerje, ravno se je končalo. Z njo oddideva na dopust, naslednji dan postane melanholična in večkrat omeni, da ji je žal, da je končala preteklo vezo… v bistvu je bil njen klic po moškem… reči bi moral, dovolj je, sedaj sem jaz tvoj moški in jo vzeti v svoj objem… jaz pa sem ji šel kupiti enosmerno avionsko karto, sam pa podaljšal dopust.
- … potem sem enkrat menjal ključavnice… in podobne malenkosti, ampak z vsakim takim poskusom, sem vedno bolj razumel ženske… upam, da jih sedaj dovolj razumem… upam?
- Torej ob sebi sem imel vedno najlepše ženske in o nobeni nisem govoril nič slabega, ker se zavedam, da sem sam v veliki meri kriv za vse nastale situacije.
Kako si predstavljam življenje v dvoje?
Že od nekdaj sem si predstavljal, da bom imel kariero, ki mi bo veliko prinašala in imel veliko časa, zato bom jaz v večini časa skrbel za družino, otroke in dom, žena pa bo gradila kariero. Seveda, si nisem znal to čisto predstavljati, sedaj pa mi je popolnoma jasno. Zdaj sem zrel za takšno vezo. Ker sem en vrhunec svoje kariere že dosegel in sedaj z relativno malo časa, lahko usmerjam vse nadaljne korake. Pomeni, da sedaj lahko podpiram osebo, ki je na poti k nekemu vrhu in potrebuje močno podporo in vzpodbudo in na to sem sedaj pripravljen. Tako se bodo tudi slike, ki sem jih imel v otroštvu, lahko ralizirale.
Zakaj mlajša?
Ženske so načeloma veliko bolj zrele od moških, predvsem pa mora biti moški vsaj en korak pred žensko v večini stvari, zato, da lahko sledi, ker je to v njeni naravi. Seveda to pomeni, da mora vesčas graditi sebe.
Nauk!
V bistvu sem s tem zapisom želel dati primer, kako slabo v resnici sami sebe poznamo (no v bistvu nisem niti veliko odkril, le osnovne usmeritve sem dal, ker drugače ko sem se tega lotil podrobno, je tega za nekaj strani). Namreč z zakonskim svetovanjem, ki je del kriznega vodenja se ukvarjam že 18 let in tukaj ugotavljam, kako slabo se partnerji poznajo, v bistvu se ne poznajo, živita kot dva tujca. Ampak to je posledica površnosti do samega sebe. Ker ne poznamo samega sebe, ne moremo poznati drugega. Zato idelanega partnerja vedno dobimo, ko smo takšni, kot smo.
To vajo priporočam vsem, tudi tistim, ki ste poročeni, da zelo natančno pogledate, kakšna oseba bi pasala k vam, ker s tem boste spoznali samega sebe in tudi videli s kom živite Ali pa tisti, ki se že dalj časa vrtite v razočaranih razmerjih. V življenju je napomembneje, da veste, kdo ste in kaj bi radi, predvsem o sebi. Tako boste tudi potem lažje spoznali osebo, ki vam bo prišla nasproti, ko boste točno vedeli, kaj želite. In ne boste se več zapletali z »napačnimi« osebami, ker oseba ni kriva za vaše napake ali nepoznavanje samega sebe. Za vse smo popolnoma sami odgovorni.
Kako sploh začeti razmišljati o tem?
Kot enoto obdobja vzamite en dan. Torej kako si predstavljate jutranje bujenje, kako je v kopalnici, jutranja kava, zajtrk… Kako ste v kontaktu čez dan. Ko prideta zvečer domov, kako preživeti večer in kako zaključiti dan… Skratka pričnemo si odgovarjati na vsakdanja vprašanja, kajti tam se skrivajo skrivnosti dobrega odnosa. Vedno bodite pozorni na najmanjše stvari, ki vas motijo oz. kje potrebujete kompatibilnost, ker če ne lahko iz malenkosti nastane cela »štala«. Predstavljate si, da imate kamenček v čevlju, ki ga ne odstranite, najprej tišči, potem obriba, nastane rana, rana se poglobi, vname, pride do zastrupitve… samo zato, ker niste odstranili kamenčka. Tako je v odnosih. Lahko so vse mere in pričakovanja v popolnem ujemanju, a malenkosti, bodo potem vse uničile. To je odraz površinskega odnosa. Odnos se gradi na teh malenkostih in komunikaciji.
Čeprav nas še vedno večina verjame, da bo prišel princ na belem konju in se bomo zaljubili, ker nas bo zadela »amorjeva« puščica… ampak tudi to lako matematično razložim, če poznam vse vhodne komponente, kdo sem? Ampak to enkrat naslednjič…
…ponudbe lahko pošljete na milan@sirius.si

[…] seveda, jaz pameten kot sem, sem po tej matematičini natančnosti odločil, da sestavim zapis svoje idealne ženske in ga objavim na svojem blogu, ki je seveda viden na vseh socialnih omrežjih tudi poslovnih. In […]