Sprašujem se zakaj osebe, ki so bile prej »vsepovsod«, dokler so bile same, potem naenkrat izginejo, ko dobijo partnerja in otroka. Razumem, da otrok potrebuje polno pozornost, vendar ne prepolne in tudi partner ne potrebuje polne pozornosti. V veliki meri ta oseba potrebuje pozornost zase.
Za otroka se ne smemo odločiti, da si zapolnimo čas, niti ker je to moderno, odločimo se lahko samo če to čutimo. Ker tako bomo tudi otroku iskreno lahko dali svojo pozornost in pri njem se bo njegov potencial razvijal sam po sebi.
V kolikor se za otroka odločimo iz prej omenjenih razlogov, je velika verjetnost, da bomo na otroka prenašali različne »družbene« omejitve, predvsem pa omejili njegov razvoj in v njega vsadili veliko »kasneje imenovanih« kompleksov.
V kolikor je bilo naše življenje pred rojstvom otroka zelo intenzivno, nas bo narava sama po sebi umirila, saj telo potrebuje počitek in se moramo pripraviti, ker bomo nekomu nudili varnost. Vendar zaradi tega ne smemo popolnoma prekiniti družabnega življenja, saj gremo iz ene skrajnosti v drugo. Saj tudi pretirano družabno življenje ni ravno zdravo za našo počutje, saj je to v veliki meri zapolnitev prostora oz. časa, ko bi se lahko ukvarjali sami s sabo.
Namreč tudi za sebe potrebujemo čas, to je čas ko očistimo svojo podzavest; kajti podzavest je tista, kjer potem neposredno umaže tudi našo okolico. Če si ne vzamemo dovolj časa zase, pomeni da bo naš nezaveden del veliko bolj aktiven. Nekaj časa ga lahko poskušamo slepiti, tako da si polnimo čas z delom, družbo… potem pa nezavedni del s katerim se nismo ukvarjali postaja vedno močnejši, odrazi se kot utrujenost, bolezen… Zato je pomembno, da si ravnovesje vzpostavimo preden se otrok rodi, da ozavestimo svoj nezavedni del in iz njega odstranimo vse kar ne sodi k naši pravi naravi. Hkrati pa družabni del svojega življenja ohranimo naprej. Zato da ostanemo v ravnovesju, ker to mirnost/ravnovesje neposredno prenašamo tudi na otroka.
Torej, ko se otrok rodi, moramo še naprej skrbeti za svoje ravnovesje. Pomeni Telo (šport, prehrana), Um (ukavrjamo se še z nekim drugim miselnim procesom), Čustva (družabni del življenja), Duša (pogovor sam s sabo, meditacija, molitev…). Seveda je vse to v veliko manjših količinah, vendar ne smemo čisto opustiti.
Veliko vlogo v življenju ženske odigra moški, ki je bolj podpora (5 let) obema. Zato mora imeti moški v tem obdobju zelo visoko samozavest in samozadostnost, da se ne zgodi, da ima premalo pozornosti in potem išče pozornost drugje. V tem obdobju otrok mora čutiti stabilnost obeh, ker tako bo tudi njegov razvoj zdrav. Pomeni, da v tem obdobju mora moški več delati na sebi, med tem ko ženska v predporodnem obodbju.
Če smo zadovoljni sami s sabo imamo vedno dovolj časa za tisto, kar je zdravo v našem življenju.

Leave A Comment