Petelinji nastop = OČITANJE

By | 2018-04-22T10:01:48+00:00 januar 5th, 2017|0 Comments

V poslovnem procesu je največji problem komunikacija, predvsem na kak način to povemo… naj večkrat slišim da v poslu je “No Hard Feeling”… ampak, če ne skomuniciraš, tako da razumeš nismo v bistvu nič naredili… samo zelo veliko škodo.

Mladi ali novo zaposleni imajo največjo težavo z avtoriteto, ne upajo reči, da nekaj ne znajo, še posebaj če v začetku ne razumejo bistva, ker pa še vedno večina nadrejenih deluje iz ega, se jih »mladi« ustrašijo… v sebi stopijo korak nazaj in enostavno več ne upajo vprašati oz. prositi za razlago, čeprav nadrejeni prav to pričakuje, v bistvu pa se sploh ni zavedal, da je s svojim petelinjim nastopom, povzročil zelo veliko škodo podjetju in unič mlado življenje.

Mlad kader se bo umaknil, iskal rešitev in v kolikor ne bo tako, kot je pričakoval, bo nadrejeni nanj znesel ves gnev svojega življenja… čeprav niti sami ne vedo, zakaj… Ampak ker nadrejeni, ni poslušal nekoga, ki je zelo pomeben za podjetje…

 

Je povzročil…

  • Podjetje je izgubilo 6 mesecev investicije v kader
  • Veliko časa in energije, je šlo v nič
  • Uničil je življenje novega zaposlenega
  • Na sebe je privlekel, veliko slabe energije

Niti se ne zavedamo, kako pomeben je prvi pristop in držanja dogovorov, ki jih sklenemo v začetku, seveda dogovori nikoli niso dokončni, temveč se morajo glede na situacijo obnavlajti.

Vedno je potreben mehak pristop, vendar s trdimi stališči. Ker se v nasprotnem pomeni izgubi smisel komunikacije in prvi korak je narejen v napačno smer… in nikoli več ne bomo popravili te investicije.

Mladi osebi, pa tudi nikoli več ne bomo vrnili samozaupanja, predvsem pa smo ji vzeli nekaj let brezksrbne mladosti.

Seveda, jih veliko reče, da je to zakon preživetja in mora biti vse tako, da že v začetku vedo, kje jim je mesto… NE, zakon narave je drugačen. Tam so jasna pravila, točno se ve, kdo je na kakšnem rajonu in kdo je kakšno hrano… v podjetjih in v nobenem zakonu ne piše, da je potrebno nahraniti svoj ego na mladih… temveč gre izključno za »izživljanje« nedoraslih oseb, ki uživajo v zlorabljanju mladih. Zato lepo v zakonu piše, da je to nasilje na delavnem mestu in to je kaznivo dejanje… več let zapora… škoda, da še ni dodano mučenj.

Se opravičujem, če sem to napisal s takšno jezo, vendar čas na tem svetu je omejen in z vsako potezo uničimo nešteto življenj in potencialov.

Zato je potrebno tudi v izobraževalni proces uvesti razvijanje potencialov in samospoštovanja, da se mladi ne bodo tako odzivali na »nepotešene«Ego vodje.


If you want solutions for your problems, please contact me:

ga.g.

About the Author:

Milan Krajnc is an expert in solving the challenges that arise from the interaction of different personality types within a company or organisation of any size and scope, from local to national levels. He is able to complete projects that are already being undertaken as well as initiate transformation from the very beginning. He seeks out the root of a problem and eliminates it. He is the creator of the Dynamic Leadership Model.

Leave A Comment