Naj veter slave nam poje v čast,
naj veter zmage nam daje moč,
naj veter odnese vso oblast.
A vemo, kam bi radi šli?
A vemo, kako bomo tja prišli?
A vemo sploh, kdo smo?
Stojimo na vetru in čakamo ga!
Stojimo v vetru in pričakujemo ga!
Stojimo na koncu pomola, a Galeba ni!
Čakamo, da pripluje Galeb!
Čakamo, da prinese svobodo!
Čakamo, da veter prinese Galeba1
Veter piha, a z njim se nič ne zgodi,
veter piha in ni sprememb,
pričakujemo veter sprememb!
Veter je že vse odpihnil
in ne morejo se spemembe zgoditi.
Galeb je zasidran in čaka na nas!

Leave A Comment