Pogled iz vrha

By | 2018-04-22T09:55:24+00:00 marec 13th, 2018|0 Comments

Zjutraj mi je potrkal na vrata starejši gospod, ki je zgledal bolj star, kot je bil v resnici. In njegove prve besede so bile: »Ko ima hudič mlade…«, pravijo ko gre vse narobe. In se ni niti usedel, samo vlegel se je na kavč.

Pravijo, da kuhate najboljšo kavo na svetu, pa sem prišel eno črno in zelo dolgo, pa nemesto sladkorja, bi en dober nasvet, da bo moje življenje sladko.

Upam, da ne hodijo k meni samo na kavo, da še odnesejo kaj bolj koristnega, sem si mislil… Sicer pa če bom za takšno ceno kavo kuhal še naprej… pa še pogovarjam se… pa mi bo tudi še naprej v veselje.

Vmes, ko sem kuhal kavo, me je klicala Nataša iz Opatijske pisarne in pravi, tukaj sta ravnokar prišla dva, ki bi rada spila kavo… malo sem se zamislil… ja nič skuhaj jo in vsakemu posebaj za skodelico računaj 250 eur. In tako sem se odločil, da bom cenik in pisarne spremenil v intimne kavarne, kjer bo pač kava stala 250 eur. Nasveti pa bodo brezplačni.

Prinesem mu kavo, ko mu rečem, počakajte da se malo ohladi, ker šele takrat dobi najboljši okus. Tukaj je kava drugačna, drugače se pije, biti mora skoraj hladna. To je tako, kot problemi, ki nastanejo v večini jih ne smemo reševati takoj, ker ne vidimo njihovega pravega namena oz. vzroka. Ali kot ste rekli ob vašem prihod… ko enkrat gre nekaj narobe gre vse. In v takšnem trenutku, ko imamo občutek, da je ves svet proti nam, se moramo od tega sveta odmakniti. Vsaj za nekja trenutkov.

In nismo sami na svetu in niso vsi proti nam.v večini vsega tega je samo v naših glavah. Zato je potrebno odpočiti našo glavo. Ampak prvi in najhitrejši korak je če se odmaknemo in to nekam na vrh.

Kako pa ste zvedeli za kavo, glede nato, da naše »Kavarne« ravno ne oglašujemo sem ga vprašal. Med prijatelji se govori… če imaš kak problem idi h Krajncu na Kavo in vse bo vredu. Se je zasmejal.

In kaj bi se moralo pri vas spremniti, da bi bilo vse vredu?

Sredi noči sem prišel iz poti… bil sem tako utrujen, da sem šel direktno v spalnico in se vrgel na posteljo… načeloma nikogar ne bi smelo biti doma, ker je žena dejala, da je na nekem seminarju… ampak postelja ni bila prazna… in ob mojem padcu, sta bila dva krika… dva.

Prižgal sem luč in videl svojo hčerko in njeno prijatlejico. Skoraj me je zadela kap… ugasnil sem luč in odšel v dnevno sobo, kjer sem tudi takoj zaspal, ko pa sem se zbudil, ni bilo več nikjer nikogar… sedaj sem prišel sem na kavo.

Veste, hči je stara 30 let in nikoli ni domov pripeljala nobenega fanta, pač sem mislil, da zaradi študija in poslovne kariere… v tisti sekundi, ko pa sem ju videl, pa mi je vse postalo jasno. Zato tudi nisem delal nobene panike, samo obrnil sem se in odšel.

Hči ni imela nikoli vzgleda, ženske, saj je žena prevzela organizacijo celotne hiše, pa še jaz sem jo vzgajal kot sina.. saj je z mano hodila na lov, ribolov, vikend sva skupaj gradila… nikoli ni imela nežnosti.

Se pa je veliko družila s to svojo prijateljico, ki pa so doma imeli veliko nežnosti, sočutja… in saj ne vem kaj naj rečem… a bo ozdravela?

Saj ni bolna sem se nasmejal. Očitno je bilo tako pomankanja te nežnosti in čustev, da se je pač odločila za najbolj varno pot, prijateljici, ki zaupa.

Ampak ne bom imel potomcev? Saj ni nujno da imate fiziološke, boste pa pač imeli psihološke, če se obsta odločili da imate otroke. Ampak iz enkratnega srečanja ne morete potegniti življenjkse črte, morda pa je to samo prehodno obdobje in vas bo čez nekaj let ali pa v kratkem presenetila.

Ljudje smo živa bitja in fizično neodvisna, bolj smo psihično vezani na neko preteklost, vendar se vseeno sami odločamo v katero smer bomo šli. Se pa tudi ljudje spreminjamo, kot bitja in je težko danes reči, kaj je normalno… morda je vaša hči bolj normalna kot midva.

Težko vam dam pameten odgovor ali rešitev na vaš problem. Lahko pa vas povabim na še eno kavo, pa boste ocenili, kje je boljša.

In skozi mesto sva se povzpela do hotela InterContinental, kjer je trenutno najvišja kavarna in tudi najlepši razgled… sedela sva na terasi in pogledala, nešteto ljudi, ki so divjali po ulicah.

A veste, da imajo vsi ti ljudje še večje težave kot vi, nekateri lovijo, da bodo sploh imeli kaj za jesti, tisti na invalidskem vozičku išče pot, kako priti na drugo stran ceste… tista gospa, gre ravno od onkologa in ne ve ali bo dočakala konec današnjega dne… a vsi ti problemi so nekje daleč, daleč stran od vas, kot so vaši daleč vsatran od njih.

In seveda nimam nič proti, da pridete k meni na kavo… ampak tukaj jo imate za samo 4,5 eur in dobili boste enak odgovor. Samo iz vrha poglejte na problem, ki ga imate, pa bo veliko manjši…

Pogledal me je… res imate prav, hči je polnoletna in danes se generacije popolnoma drugače razvijajo. Jaz sem še ujetnik neke stare miselnosti…

Hvala, bom še sam eno kavo spil tukaj, pa se morda še kdaj oglasim pri vas… vaša kava je vseeno najboljša na svetu.

 


If you want solutions for your problems, please contact me:

ga.g.

About the Author:

Milan Krajnc is an expert in solving the challenges that arise from the interaction of different personality types within a company or organisation of any size and scope, from local to national levels. He is able to complete projects that are already being undertaken as well as initiate transformation from the very beginning. He seeks out the root of a problem and eliminates it. He is the creator of the Dynamic Leadership Model.

Leave A Comment