…da, da, da, ta naslov sem si sposodil od pesmi, ki je več ne morete slišat. Slišat pa je ne moremo, ker je bila tako popularna, ali pa smo si jo vrteli, ko smo hoteli nekaj spremeniti… in očitno smo prevečkrat nekaj spreminjali, da smo se je naveličali in tudi spreminjati, smo se naveličali.
Pravijo, da so spremembe edine stalnice v našem življenju, ampak te spremembe so tako utrujajoče… ja, saj vem, neštetokrat sem sam napisal, da se je potrebno na življenje pripraviti, psihofizično, zato nas spremembe ne smejo preveč utruditi, če smo v stalni kondiciji… ampak potem življenje, tolikokrat hitro odide, da nimaš občutka, da si zadnjih deset let sploh preživel.
Morda je to povezano tudi z življenjskimi obdobji, predvsem starostnimi, namreč v življenju se razvijamo telesno, metalno, duševno in čustveno, do 25 rastemo, potem pa je to potrebno vzdrževati.. do kdaj?… ja do konca!
Vendar vso vzdrževanje je potrebno prilagoditi glede na obdobje :)… no to ne pišem, ker sem prišel v zrela leta in se moram letom primerno obnašati, temveč odkril sem… kar so že nešteti pred menoj. Da s tem, ko se mentalno, čustveno in duševno razvijamo… v tem obdobju raziskujemo, vendar v nekem obdobju v življenju, pa se je potrebno ustaviti oz. ustaliti z raznovrstnim raziskovanjem in se je potrebno fokusirati v eno področje oz. zelo ozek del sorodnih dejavnosti, ne pa biti več razpet med vsem svetom. In to obdobje je, ko smo stari 35 let. Ne vem zakaj, lahko pa rečem, da je to nek vrhunec v življenju, v kolikor ga zamudimo, se lahko zgubimo.
Namreč ni naključje, da nešteto mladih podjetnikov, reče, da bo delalo do 35, potem, pa se bo upokojilo… če jih vprašate, zakaj ravno 35, ne bodo znali povedati, to odločitev namreč izrečejo spontano. Ampak vsa spontanost pride iz neke baze. In ta leta 35, v bistvu niso mišljena, da bodo imeli na računu 1 mio eur (..čeprav tako razmišljajo takrat) in sedaj več ne bodo nič delali, temveč, da so sedaj šele zreli, a vedo, kaj bodo delali. Ne bodo več menjavali dejavnosti, se učili, temveč bodo našli svojo življenjsko pot, kjer več ne bo toliko sprememb, kot so jih imeli do sedaj. Lahko rečem, da so našli sami sebe in svojo življenjsko pot.
To vam lahko zatrdim iz svoje osebne zgodbe, sam sem nedaleč nazaj presegel 35:)… takrat sem bil prepričan, da sem naredil vse in da se lahko podam na nove dogodivščine in res sem se :(… ta dogodivščina je trajala pet let… še traja, vendar upam, da sem sedaj »ročno« dobro zategnil.
Zato sedaj ob tej okrogli obletnici in pred novim letom ne bom delal obračunov, temveč le odstranil vse tiste stvari, ki sem si jih navlekel, pa sploh ne sodijo v moje življenje (in sedaj izgledam, kot kak klovn) oz. ne prezentirajo moje notranjosti, in zelo natančno zapisal in začrtal svojo smer, kajti sedaj je morda še zadnja možnost, da nadoknadim zadnjih pet let; kot izgovor lahko rečem, da bom uporabil bazo znanja in izkušenj, da bom hitreje prišel do cilja… v bistvu moram iti zelo počasi in previdno, da bom potem res hitro na cilju.
Seveda nikoli ni prepozno, vendar govorim o tem, da lahko rečem, da nič več ne delam na silo v življenju in da ne bom dejal, da čutim veliko bolečino, ker me je povozil čas.
Dragi bralec, bralka, ta tekst je bolj namenjen meni samemu, kot vsi pretekli :), rečem lahko da Veter bo iz našega življenja odnesel, samo tisto, kar ne paše v njega, generalnih sprememb, pa ne bo naredil, to boste morali narediti sami.

Leave A Comment